Z książką w ogrodzie

Spacer po Arboretum i spotkanie z przemyskimi pisarzami – to impreza zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a uczestniczyła w niej klasa 3a

 

19 września 2018 roku pojechaliśmy do Arboretum w Bolestraszycach  na spotkanie z przemyskimi pisarzami - Magdą Skubisz i Stefanem Dardą.

Po przyjeździe do Arboretum mieliśmy godzinę na podziwianie przyrody. Po 11.00 zaczęło się spotkanie. Gdy wszyscy usiedli, dostaliśmy ankiety do wypełnienia na temat wydarzenia. W tym czasie pisarze odpowiadali na pytania dziennikarki Super Nowości. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat autorów książek a także samego procesu twórczego. Następnie pytania mogła zadawać publiczność. Najwięcej pytań zadali uczniowie naszej szkoły, między innymi: Martyna Piejko, Julia Bąk czy Julia Bilińska . Około godz. 13.00 prowadząca zakończyła spotkanie, informując widownię o poczęstunku, który znajdował się w dużym drewnianym domku. Można było tam znaleźć ciastka oraz napoje gazowane i niegazowane.

 

Spotkanie zostało przeprowadzone sprawnie, rozmowy z gośćmi specjalnymi ciekawe, a ciasteczka dobre. Podsumowując było wyśmienicie.

 

                                                                                                                                               Kornelia Gilarska i Karolina Kołodziej