Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Literackim ! I miejsce Michaliny Rybarczyk!

Michalina Rybarczyk z klasy 3 b została laureatką I miejsca, IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Aby podobać się Bogu i ludziom” – Święty Mikołaj i Święty Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży.” Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie we współpracy z Parafią pod wezwaniem św. Mikołaja, Wydziałem ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej,  Wydziałem Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej, Fundacją Odkrywamy Talenty oraz Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Opiekunem merytorycznym pracy uczennicy jest pani dr Małgorzata Wilgucka.


Rok mijający był właśnie rokiem świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Idea konkursu to kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych oraz popularyzacja oryginalnej twórczości literackiej, świadczącej o pogłębionej refleksji na temat moralnych obowiązków młodego  człowieka. Na konkurs napłynęło ponad 500. prac z całej Polski.

 

Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród  odbędzie się 8 grudnia  o godz. 18.00 w sali Filharmonii Lubelskiej. Uroczystość uświetni koncert zespołu o międzynarodowej sławie – Scholares  Minores  Pro  Musica Antiqua i młodzieżowego Teatru Panopticum.