Archiwum 2016/2017

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  8.00 - Msza Święta w Kościele Ojców Salezjanów

  9.15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum MORAWA razem z II Liceum Ogólnokształcącym 

  po zakończeniu roku, spotkanie z Dyrektorem i Gronem Pedagogicznym oraz rozdanie świadectw i nagród. 

 • Plażing w Morawie

  W dniu 21 czerwca 2017 odbędzie się Piknik Szkolny. Rozpocznie się o godzinie 8.50 a zakończy się o godzinie 13.00. 

  Zapraszamy! 

 • Spotkanie z rodzicami ZMIANA

  Informujemy, że spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 31 maja 2017 (środa) o godzinie 16.30. Zapraszamy ;)

 • Wesołych Świąt

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 
  Gimnazjum MORAWA życzy dużo zdrowia, pogody ducha, 
  dni pełnych wiary, nadziei i miłości. 

  WESOŁYCH ŚWIĄT!

 • Harmonogram Rekolekcji 2017

  W dniach od 6 do 8 marca br odbędą się Rekolekcje Wielkopostne w kościele Salezjanów w Przemyślu.
  W ramach rekolekcji w dniu 7. 03. 2017 r. uczniowie uczestniczą w projekcji filmu pt.  "Zerwany kłos".

  Harmonogram Rekolekcji Wielkopostnych w Niepublicznym Gimnazjum MORAWA

  W czasie rekolekcji nie ma zajęć dydaktycznych. Wyznaczeni nauczyciele sprawują opiekę nad uczniami.

  Poniedziałek 6 marca 2017
  Zbiórka uczniów o godz. 10:45 kościół o. Salezjanów (sprawdzenie obecności przez opiekunów)
  11:00 - 14:00 - Rekolekcje Wielkopostne

  Wtorek 7 marca 2017
  Zbiórka uczniów o godz. 8:00 w CK ul. Konarskiego (sprawdzenie obecności przez opiekunów)
  8:30 - 10:15 - projekcja filmu Zerwany kłos
  przejście wraz z opiekunami do kościoła o. Salezjanów
  11:00 - 14:00 - Rekolekcje Wielkopostne

  Środa 8 marca 2017
  Zbiórka uczniów o godz. 10:45 kościół o. Salezjanów (sprawdzenie obecności przez opiekunów)
  11:00 - 14:00 - Rekolekcje Wielkopostne

   

 • MORAWA pamięta...

  Zdjęcia z ostatniego sprzątania kwater żołnierzy AK przed dniem Żołnierzy Wyklętych. Przybyli przedstawiciele klas 2a i 1b pogoda także dopisała, a praca poszła sprawnie. Odbyło się także przejście po przemyskich nekropoliach wojennych.

  J. Bazak

 • Morawa w "Masce"

   

  W piątek, 13 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pojechali do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. ,,Akademia Pana Kleksa''. Z Przemyśla wyjechaliśmy autokarem po godzinie dziewiątej. Już około godziny dziesiątej byliśmy na miejscu. Do spektaklu została nam ponad godzina, więc wykorzystaliśmy ten czas, aby udać się na rynek miasta. Sztuka teatralna rozpoczęła się o 11:30, a w Przemyślu byliśmy już po godzinie piętnastej.Podczas spektaklu na półtorej godziny mogliśmy przenieść się w świat Pana Kleksa i wraz z głównym bohaterem przeżywać jego przygody. Sztuka była bardzo dobrze zagrana przez aktorów, którzy świetnie odegrali swoje role. Cały spektakl ubarwiały liczne piosenki, które jeszcze bardziej wprowadzały nas w świat bajki.

  M. Sielska (2a)

 • Zmiana planu od 20.02.2017

  Poniżej znajdują się plany lekcji obowiązujące od dnia 20 lutego 2017 r.

 • Konkurs Szanujmy Wspomnienia 2017

  "SZANUJMY WSPOMNIENIA" Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna, czwarta,edycja konkursu " Szanujmy wspomnienia" została rozstrzygnięta! Jej organizatorami,podobnie jak w latach ubiegłych, były Niepubliczne Gimnazjum " MORAWA" w Przemyślu oraz Przemyska Witryna Artystyczna, a współorganizatorem wystawy pokonkursowej - Centrum Kulturalne w Przemyślu. Uczestnicy konkursu brali udział w dwóch kategoriach: fotograficznej, zatytułowanej "Przeszłość w kolorze sepii" oraz literackiej pod tytułem "Wspomnienia rodzinne". 24 lutego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu i ogłoszenie wyników. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz - przygotowane specjalnie na tę okazję - publikacje pokonkursowe zawierające fragmenty prac literackich oraz reprodukcje fotografii nadesłanych na konkurs. Uroczystość uświetniły swoim występem uczennice naszej szkoły; Emilia Poławska i Zuzanna Bacza z klasy 2a oraz Julia Bąk i Martyna Piejko z klasy 1a. Dziewczęta wykonały piosenki "Szanujmy wspomnienia" oraz "Powróćmy jak za dawnych lat..." odczytały także fragmenty prac literackich laureatów konkursu.

   

  Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły wywalczyli nagrody w obu konkurencjach, a uczennica klasy 3a, Justyna Kowalik, już po raz trzeci zdobyła laury w konkursie literackim. Justyna przygotowuje prace konkursowe oparte o wywiady przeprowadzone z jej babcią, Heleną Kowalik. Poprzednie jej teksty przedstawiały obyczaje i obrzędy związane ze świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia na Kielecczyźnie. W tym roku Justyna opisała prace polowe i obrzędy z nimi związane.

   

  Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie Niepublicznego Gimnazjum "MORAWA". Wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom serdecznie gratulujemy!

 • Zajęcia techniczne w słodkim wymiarze

  Takie cuda na zajęciach technicznych w MORAWIE,które były użyte jako rekwizyty w teatrze (!). Zdolna nasza młodzież

 • Morawa pomaga!

  W dniu 16.02.2017r wzięliśmy udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez uczennice I b II LO - Martę Piwko i Marię Jaromi dla ich kolegi z klasy Michała. Uczniowie Gimnazjum MORAWA upiekli ciasta i ciastka. Poprzez wypieki pomagali Chuchra Jakub - 1b, Mach Kacper - 1b, Bruno Dzik -1b, Martyna Hawaj - 2a, Sitnik Jagoda - 2a. A pozostali poprzez degustację pyszności! Zebrano 1300zł. Życzymy Michałowi dużo zdrowia!

 • Animacja poklatkowa w MORAWIE

  Niedawno w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty z animacji poklatkowej. Przeprowadziła je pani Magdalena Krzosek, która na co dzień pracuje w teatrze i pasjonuje się animacją. Nasi uczniowie dzielnie pracowali pod jej okiem tworząc krótkie formy multimedialne. Poniżej efekty prac. Gratulujemy!

   

   

 • Morawa w "Masce"

  Relacja z wyjazdu do Teatru: Uczniowie naszej szkoły (wszytskie klasy) wraz z nauczycielami pojechali do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. ,,Akademia Pana Kleksa''. Z Przemyśla wyjechaliśmy autokarem po godzinie dziewiątej. Już około godziny dziesiątej byliśmy na miejscu. Do spektaklu została nam ponad godzina, więc wykorzystaliśmy ten czas, aby udać się na rynek miasta. Sztuka teatralna rozpoczęła się o 11:30, a w Przemyślu byliśmy już po godzinie piętnastej.Podczas spektaklu na półtorej godziny mogliśmy przenieść się w świat Pana Kleksa i wraz z głównym bohaterem przeżywać jego przygody. Sztuka była bardzo dobrze zagrana przez aktorów, którzy świetnie odegrali swoje role. Cały spektakl ubarwiały liczne piosenki, które jeszcze bardziej wprowadzały nas w świat bajki.

  M. Sielska (2a)


 • Olimpiada Języka Angielskiego - informacje

  Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Języka Angielskiego dla gimnazjalistów, zakwalifikowała się Gabriela Sokół z klasy 2a. Opiekunem uczennicy jest Pani Ewelina Furtyk.

  Gratulujemy!

 • Konkurs Piosenka w Meloniku - Agnieszka Bąk w finale!!!

  Miło nam pinformować, że nasza uczennica Agnieszka Bąk z klasy 2a zakwalifikowała się do ścisłego finału (10 osób z Polski) konkursu wokalnego "Piosenka w meloniku". Występy zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski oceni i nagrodzi gwiazdorskie Jury w składzie: Robert Janowski, Mieczysław Szcześniak, Łukasz Zagrobelny i Jacek Ścibor. Agnieszka wystapi przed publicznością i Jury w dniu 10 lutego 2017r. w finale. 

  Bardzo mocno trzymam kciuki!

   

 • I Gala wolontariatu - Warto pomagać!

  Nasi uczniowie wraz z Panią Eweliną Furtyk, w związku z nominacją naszej szkoły do nagrody, wzięli udział w  Gali Wolontariatu. Gala odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 5 grudnia 2016 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”. Uroczystość uświetnił występ Kwartet LE QUATRO STAGIONI, w skład którego wchodzą uczennice klasy skrzypiec Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Konstancja Bukojemska, Anna Szamli, Anna Bodziak i Katarzyna Baszak. Opiekunem kwartetu jest Magdalena Betleja – pedagog przemyskiej Szkoły Muzycznej. Poczęstunek został przygotowany przez Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Nad przebiegiem uroczystości czuwała Pani Ewelina Kasperska z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

  Gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom w konkursie „Zasłużony dla Wolontariatu 2016”!

  A my na pewno nadal będziemy pomagać. Bo warto!

 • Konkurs karnawałowy

  Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu karnawałowym. Opócz dobrej zabawy odbył się również konkurs na najlepszy strój karnawałowy. Nagrodzeni otrzymali dzień bez pytania ;). Do udziału w widowisku przyłączyli się uczniowie LO i Gimnazjum, biorąc udział w zorganizowanych zabawach oraz konkursach.

   

 • Michał Halat w II etapie Olimpiady z WOSu.

  Nasi uczniowie dość licznie reprezentowali szkołę w Konkursie i Olimpiadzie z Wiedzy o Społeczeństwie. Miło nam poinformować, że w etepie rejonowym Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej wystąpiło 5 osób, zaś do II etapu Gimnazjalnej Olimpiady z WOS zakwalifikował się Michał Halat. Opiekunem jest Pan Rafał Paśko. Trzymamy Kciuki i gratulujemy!

 • Miła informacja

  Bardzo miło nam poinformować, że nasza uczennica Weronika Wańczowska, z klasy 3a, zakwalifikowała się do III etapu /wojewódzkiego/ z języka niemieckiego - opiekunem jest mgr Justyna Fusiek. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 • Kolejne sukcesy z języka angielskiego

  W ogólnopolskim konkursie z j.angielskiego Memory Master nasze uczennice uzyskały nagrody:

  • Gabriela Sokół  2 a - 95 pkt laureat II stopnia
  • Justyna Kowalik 3a - 98 pkt Laureat II stopnia
  • Wiktoria Kowalik 3a - 91 pkt laureat III stopnia
  • Emilia Popławska 2a - 89 pkt wyróżnienie
  • Zuzanna Bacza 2a - 85 pkt wyróżnienie
 • Wysokie miejsca w konkursie z języka angielskiego UNDERSTAND

  Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Martyna Hawaj zajęła w nim 1 miejsce, a Emilia Popławska 2 miejsce w kraju, w kategorii gimnazjum klasa 2. Dziewczęta  otrzymają nagrody pieniężne i vouchery. Informujemy również, że nasze uczennice Zuzanna Bąk i Gabriela Sokół uzyskały w tym konkursie bardzo dobre wyniki. Link: http://mogalo.pl/1_konkurs_2016_understand_wyniki

  Opiekunem jest Pani Ewelina Furtyk. Gratulujemy!

 • Świątecznie...

  Ostatni dzień przed przerwą Świąteczną jest zawsze wyjątkowy. Składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem, świewamy kolędy. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, wspólnie z II LO kolędowaliśmy na szkolnych Jasełkach. W klasach odbyły się spotkania wigilijne z nauczycielami i wychowawcami.

   

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

  Dyrekcja Gimnazjum MORAWA

  oraz Grono Pedagogiczne wraz z Pracownikami szkoły

  życzy Uczniom, Rodzicom, Opiekunom i wszystkim mieszkańcom Przemyśla

  zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt oraz pomyślności
  w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

 • Wystawa z okazji 35 rocznicy stanu wojennego w Polsce

  Biblioteka szkolna II LO zoorganizowała wystawę dokumentów i książek poświęconych 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasi uczniowie z klasy 1a i 1b, z uwagą wysłuchali opowieści z tego okresu i zapoznali się z ciekawymi materiałami. Dziękujemy za tak wspaniałą lekcję historii.

 • Zwycięstwo w koszykówce dziewcząt!

  Zwycięstwo dziewcząt z Gimnazjum Morawa w Rejonowej Gimnazjadzie w Koszykówce! Wielkie brawa dla trenerów: Państwa Agaty i Grzegorza Gorzelników oraz naszych utalentowanych dziewcząt. Opiekunem podczas zawodów był nauczyciel WF, Pan Mieczysław Jałocha. Dziękujemy. Gratulujemy. TAK TRZYMAĆ!

 • Mikołajki klasowe

  W dniu 6 grudnia 2016 r. odbyły się Mikołajki klasowe. Każdą klasę gimnazjum odwiedził Mikołaj i obdarował wszystkich uczniów prezentami. Śmiechu było co niemiara, a Mikołaj zapowiedział swoją wizytę za rok. Mikołaj przekazał też, że w ramach wyjątkowego świątecznego prezentu wszyscy uczniowie pojadą do Teatru Maska na spektakl teatralny. Nasi uczniowie musieli być bardzo grzeczni, gdyż takie prezenty nie zdarzają się często ;) Dziękujemy Mikołaju!

 • Konkurs "Understand"

  8 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs z angielskiego "Understand". Brały w nim udział cztery uczennice z kl.2 : Zuzanna Bacza, Emilia Popławska, Gabriela Sokół i Martyna Hawaj. Wyniki za dwa tygodnie! Trzymany kciuki!

 • Egzaminy próbne - Nowa Era i Operon

  W ostatnich tygodniach gimnazjaliści z klasy 3a, uczestniczyli w próbnych egzaminach z Nową Erą (23-25 listopada) oraz z Operonem (6-8 grudnia). Wszystkie próby odbywały się w warunkach regulaminowych - tak jak to będzie w kwietniu 2017 r. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i liczymy, że ten sprawdzian pomoże jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu gimnazjalnego.

 • Śpięwająca MORAWA w teatrze

  Uczennice Agnieszka Bąk i Emilia Popławska wzięły udział w spektaklu przemyskiego Teatru S.A.N. pt. "Święta tuż, tuż". Dziewczęta z klasy 2a zaprezentowały się w akcencie muzycznym i uraczyły licznie zgromadzoną widownię Zamku Kazimierzowskiego pięknym śpiewem. Kolejny spektakl odbędzie się 18 grudnia 2016 r. o godzinie 16.00. Zapraszamy!

 • Konkurs informatyczny - uczniowie w II etapie

  Do drugiego etapu konkursu informatycznego zakwalifikowali się Michał Saturczak (klasa 3a) i Kacper Kochanowicz (również klasa 3a). Uczniów przygotowuje p. Aleksandra Dombrowska. Trzymamy kciuki za dalsze zmagania.

 • Udział w wystawie "Książka z dedykacją"

  W listopadzie nasi uczniowie gościli w bibliotece szkolnej na wystawie "Książka z dedykacją". Wystawa prezentowała książki z dedykacją pochodzące ze starego księgozbioru szkoły oraz użyczone przez uczniów II LO i Gimnazjum MORAWA oraz nauczycieli. Wystawa była także okazją do zapoznania się z sylwetkami znanych pisarzy, absolwentów szkoły i polityków. Stanowiła przypomnienie o wartości dedykacji i sztuce pięknego pisania.

 • V Ogólnopolski Turniej BOCCE Olimpiad Specjalnych - wolontariat naszych uczniów

   

  Sprawozdanie z wolontariatu Gimnazjum Morawa podczas V Ogólnopolskiego Turnieju BOCCE
  Olimpiad Specjalnych
  dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie

   

  W dniach 17-20 listopada odbył się V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad specjalnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Turniej odbywał się na hali sportowej na ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Był on organizowany po raz pierwszy w naszym mieście. Głównym zadaniem wolontariuszy z naszej szkoły była asysta osobom niepełnosprawnym i trenerowi na terenie hali sportowej na ul. Mickiewicza oraz podczas imprez towarzyszących (m.in. wycieczka do rynku, transport pomiędzy hotelem Gloria, gdzie zawodnicy spożywali posiłki oraz nocowali, a halą POSiR, w której odbywały się zawody). Organizatorzy zapewnili naszym wolontariuszom bezpłatne wyżywienie, opiekę medyczną oraz ubezpieczenie. Wszyscy chętni wolontariusze podpisali umowę z organizatorem, odbyli trzy szkolenia przygotowujące do pracy podczas turnieju oraz otrzymali koszulki z logo Olimpiad Specjalnych.

   

  Z naszej szkoły oddelegowaliśmy do dobrowolnej pracy 21 uczniów z 1,2 oraz 3 klasy gimnazjum. Byli to: Radosław Kochanowicz, Piotr Uziembło, Jakub Philipp, Jan Kilon, Julia Witkowska, Jakub Laska, Wiktoria Kowalik, Justyna Kowalik, Jagoda Ziółkowska, Karolina Kołodziej, Zuzanna Bacza, Jagoda Sitnik, Martyna Hawaj, Anastazja Cap, Julia Jankisz, Martyna Piejko, Martyna Buczyan, Emanuela Supa, Konrad Tarnawski, Wiktoria Piasecka, Julia Olech.

   

  Uczniowie pracowali od rana do późnych godzin wieczornych. Plan imprezy wyglądał następująco:

  17.11.2016 czwartek: 15:00-17:00 przyjazdy i rejestracja ekip 17:00 kolacja 19:00 ceremonia otwarcia (koncert zespołu Long & Junior) 22:30 zamknięcie imprezy

  18.11.2016 piątek: 7:00 śniadanie 9:00-12:00 preeliminacje 12:00 obiad 13:00-17:30 rywalizacje 18:00 kolacja 20:00 zwiedzanie rynku 22:00 zamknięcie imprezy

  19.11.2016 sobota: 7:00 śniadanie 9:00-12:00 rywalizacje w grupach 12:00 obiad 14:00-17:00 rywalizacje 18:30 kolacja 20:00- 21:30 impreza w hotelu Gloria  

  20.11.2016 niedziela: 7:00 śniadanie 9:00-11:00 rywalizacje w grupach 12:00-13:00 ceremonia zamknięcia 13:00 wyjazdy ekip

   

  Warto zaznaczyć, że Gimnazjum Morawa było jedynym gimnazjum w Przemyślu, które oddelegowało uczniów do pracy w wolontariacie. Oprócz naszych uczniów, pomagali również uczniowie z I i IV LO w Przemyślu. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą czułością oraz wrażliwością na niedolę niepełnosprawnych intelektualnie uczestników zawodów. Zasługują na pochwałę i uznanie. Warto również docenić rodziców uczniów, którzy zadbali o dowóz swoich pociech na zawody jak również ich odbiór z zawodów. Na turnieju obecni byli przedstawiciele władz miasta, media jak również dyrektorzy i nauczyciele z I ,IV LO, gimnazjum Morawa, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr.1 w Przemyślu. Koordynatorem naszych wolontariuszy była Pani Ewelina Furtyk oraz Małgorzata Zubik.


  Mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się uczestniczyć w podobnych akcjach! Gratulujemy i pozdrawiamy!

   

 • Konkurs SMART

  Uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Gibalewicz i Jakub Philipp wzięli udział w konkursie filmowym Jestem SMART. Prosimy o głosy na nasz film (numer 81). Powodzenia!

  Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=TVruJmydSRY

 • Konkursy, konkursy...

  Do II etapu (rejonowego) konkursów kuratoryjnych w województwie podkarpackim zakwalifikowali się następujący uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum "MORAWA": Justyna Kowalik - chemia, Weronika Wańczowska - język niemiecki oraz w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej: Hubert Gawczyński, Michał Halat, Justyna Kowalik, Wiktoria Kowalik, Michał Saturczak, Julia Witkowska. TRZYMAMY KCIUKI! Powodzenia!

 • Konkurs "Selfie"

  Szkolny konkurs "Selfie" rozstrzygnięty! Obie klasy pierwsze przysłały aż 48 zdjęć! Bezapelacyjnie zwyciężyło zdjęcie Juli Bąk, Marii Kochmańskiej i Anastazji Kochanowicz zatytułowane "W wojsku nawet kubki i łyżki są smaczne". Ponadto wyróżnione zostały osoby: Miłosz Więcyk, Weronika Klecha, Julia Burdziak, Martyna Trawnicka, Gabriela Flis, Adam Bukowski.
   
  Wszystkie wyróżnione osoby w nagrodę otrzymują dzień bez pytania ;).
  Gratulujemy!
 • Uczennice MORAWY w konkursie recytatorskim

  Relacja niebawem ;)

  na zdjęciu Agnieszka Bąk i Małgorzata Sielska z klasy 3a.

 • Sport, sport i sukcesy!

  W dniu 22 października  uczestniczyliśmy w Indywidualnych Mistrzostwach SZS w Lekkiej Atletyce.Pogoda nas nie rozpieszczała. Było bardzo zimno i co chwilę padał deszcz, dlatego tez duże brawa dla wszystkich za udział i start w takich warunkach. Nasza dość liczna - 18 osobowa -reprezentacja walczyła dzielnie i wyraźnie zaznaczyła swój udział w tych zmaganiach. W kilku konkurencjach stawialiśmy na podium. 


  Sztafeta 4x100 m.dziewcząt w składzie Michalina Rybarczyk, Marysia Kochmańska, Paulina Pogorzelec i Julka Gorzelnik zajęła drugie miejsce. Marysia Kochmańska zajęła również drugie miejsce w biegu na 600 m. Julka Gorzelnik była trzecia w biegu na 300 metrów. Michalina Rybarczyk zajęła drugie miejsce w rzucie oszczepem. Kasia Juzwik była trzecia w pchnięciu kulą. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie ale niestety nikomu nie udało się stanąć na pudle. Niemniej jednak bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim osiągnietych wyników.

 • Samorząd szkolny wybrany!

  Samorząd Uczniowski w roku 2016/2017, wyłoniony w ważnych wyborach to: Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Michał Saturczak (3a), Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Jagoda Sitnik (2a), Sekretarz Samorządu Uczniowskiego - Julia Bąk (1a).

   

  Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 • Podsumowanie akcji "Rozkręcamy rehabilitację" Fundacji Jerzyk

  Nasze gimnazjum, już trzeci raz z rzędu uczestniczyło w akcji "Rozkręcamy rehabilitację" organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk". Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek i przekazywaniu ich Fundacji Jerzyk. Co roku walczymy o wartościowe nagrody. Uczniem, który w zeszłym roku szkolnym zebrał najwięcej nakrętek jest Dominik Jakubowski z klasy 3a. Gratulujemy!


  W tym roku również zgłosiliśmy swój udział w akcji i zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia nakrętek. Szczegółowe informacje u p. Iwony Paczkowskiej. Zapraszamy do zbierania nakrętek i jednoczesnego pomagania!

 • Wycieczka klasy 2a do NBP w Rzeszowie

  Klasa 2a wraz z opiekunami, p. Wiolettą Hawaj oraz p. Jackiem Bazakiem wybrali się 30.09.2016 do Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Bank Centralny jakie ma zadanie i funkcje, dowiedzieli się o zabezpieczeniach pieniądza i poznali historię pieniądza. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na kolejny ;-)

 • Rajd Kazika czyli gimnazjaliści na start!

  Zakończenie tegorocznych wakacji uwieńczyliśmy tradycyjnie Rajdem Kazika. W tym roku wybraliśmy nową trasę, prowadzącą przez malownicze tereny Pogórza Przemyskiego do Wioski Fantasy w Wapowcach. Oprócz uczniów Niepublicznego Gimnazjum "MORAWA" w rajdzie uczestniczyli nasi nauczyciele, w składzie: pani dyrektor Grażyna Nizińska, p. Justyna Fusiek, p. Wioletta Hawaj, p. Iwona Paczkowska, p. Alicja Pietraszkiewicz, p. Katarzyna Głowacz, p. Agnieszka Baran, p. Małgorzata Zubik-Borysławska oraz p. Jacek Bazak.

   

  Po dwugodzinnym spacerze dotarliśmy do Wioski Fantasy, najpierw oprowadzono nas po niej, w towarzystwie dwóch przemiłych kóz ;-), następnie odpoczywaliśmy przy ognisku. Po posiłku braliśmy udział w grach zespołowych przygotowanych przez mieszkańców wioski. Atmosfera, świetna zabawa, dopisujące humory towarzyszyły nam cały czas. Tak miłe zakończenie wakacji pomogło nam z uśmiechem i radością wkroczyć w nowy rok szkolny.

   

  Pełna fotorelacja z rajdu Kazika 2016 jest na naszym szkolnym profilu faceboog. Serdecznie zapraszamy, ponieważ zdjęć jest na prawdę sporo ;)

   

  Link: https://www.facebook.com/morawa

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

  Wybory, wybory, wybory. Jest kolorowo. Padają obietnice. Kto zwycięży? Czekamy na nową Przewodniczącą lub Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego MORAWY!
  Powodzenia ;)

 • Plan lekcji od 18 września 2016 r.

  Drodzy Uczniowie! 

  Poniżej znajduje się plik planu lekcji dla naszego gimnazjum. 
  O szczegóły pytajcie wychowawców.
  Plan nie powinien ulegać już modyfikacjom/korektom.
  Zmiana planu lekcji planowana jest po pierwszym semetrze.
  link: http://gimnazjummorawa.hekko.pl/?plan-lekcji-od-11-wrzesnia-2016-r.,210

   

 • Spotkania z Rodzicami / Opiekunami prawnymi

  Szanowni Państwo, 

  spotkanie z rodzicami odbędzie się w dniu 15.09.2016 r. o godz. 17.00.

  220 - klasa 1a - mgr Katarzyna Głowacz,
  222 - klasa 1b - mgr Agnieszka Baran,
  120 - klasa 2a - mgr Małgorzata Zubik - Borysławska
  219 - klasa 3a - mgr Alicja Pietraszkiewicz (spotkanie odbędzie się w innym terminie)

  Do zobaczenia!
   
 • Informacje o egzaminie gimnazjalnym 2017

  Szanowni Państwo, 

  na stronie www.oke.krakow.pl w zakładkach poszczególnych egzaminów zamieszczone zostały dokumenty potrzebne do organizacji sesji egzaminacyjnej 2016/2017  wtym egzaminu gimnazjalnego, tj. terminy egzaminów, komunikaty dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminów obowiązująca w roku szkolnym 2016/2017wraz z załącznikami. My na naszej szkolnej www zamieszczamy link do pliku "INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGO obowiązująca w roku szkolnym 2016/2017".

   

  http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20160909%20Informacja%20GIMNAZJUM%20calosc.pdf

   

  Zapraszamy do zapoznania się. 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  Dnia 1 września w cieple jeszcze wakacyjnego słońca przywitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Do zebranych przed szkołą nauczycieli, uczniów i ich rodziców II LO i Gimnazjum MORAWA oraz gości serdeczne słowa skierował Dyrektor II LO Pan Mariusz Zamirski, który w tym roku rozpoczyna swoja pracę w dużej MORAWIE. Słowa przywitania skierowała do zebranych również nasza nowa Pani Dyrektor Gimnazjum Morawa pani Grażyna Nizińska

   

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Pan Robert Choma oraz kierownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej Pani dr Małgorzata Kuźbida. Zwrócili się oni do uczniów ze słowami wsparcia i zachęty do nauki. Jeszcze symboliczne pasowanie na ucznia przedstawicieli klas pierwszych, odprowadzenie sztandarów i rok szkolny 2016/2017 można uznać za rozpoczęty.

 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia NNW

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzicie i Opiekunowie Prawni,
  bardzo prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia NNW dla uczniów naszej szkoły. Pliki są w postaci pdf. Jednocześnie przypominamy, że ubezpieczenie NNW na podanych warunkach jest opłacane przez szkołę.

   

  W razie pytań prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkoły oraz Sekretariatem Szkoły.

   

  http://gimnazjummorawa.hekko.pl/?ogolne-warunki-ubezpieczenia-nnw,212

 • Statut szkoły

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017:

   

  8.00 Msza Św. w Kościele O. Salezjanów, 9.15 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017, przed szkołą, wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym (hymn, powitania, przemówienia, pasowanie na ucznia)

   

  po uroczystości spotkania w klasach: 220 - klasa 1a - mgr Katarzyna Głowacz, 222 - klasa 1b - mgr Agnieszka Baran, 219 - klasa 3a - mgr Alicja Pietraszkiewicz, 120 - klasa 2a - mgr Małgorzata Zubik - Borysławska

   

  Do zobaczenia!

 • V Rajd Kazika

  UWAGA!!! UWAGA!!! V RAJD KAZIKA!!!
  Tegoroczny V Rajd Kazika odbędzie się w czwartek 25 sierpnia 2016r.  Zbiórka na placu przed budynkiem Niepublicznego Gimnazjum MORAWA, przy ul. Glazera 44, o godzinie 8:45. Wyjście o godzinie 9:00. Trasa: Przemyśl - Kuńkowce ( Wioska Fantasy). Pobyt w wiosce do godziny około 13:30. Zapewniamy poczęstunek na miejscu przy ognisku oraz grę integracyjną. Powrót we własnym zakresie lub możliwość powrotu z opiekunami busem kursowym do Przemyśla. 


  Wymagana zgoda na udział w rajdzie, podpisana przez rodziców/ prawnych opiekunów, do pobrania na stronie szkoły http://morawa.edu.pl (kliknij w tytuł newsa) lub w sekretariacie szkoły. Wymagany ubiór adekwatny do pogody. Prosimy o zabranie kieszonkowego (na pamiątki i bilet powrotny) oraz prowiantu na drogę. 

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli!