Archiwum 2012/2013

 • Sekretariat szkoły - wakacje

  Szanowni Państwo, informujemy że Sekretariat Szkoły będzie czynny do 17 lipca 2013r. w godzinach 9.00-13.00. W późniejszym terminie w sprawach szkolnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  • 8.00 - Msza Święta w Kościele o. Salezjanów
  • 9.15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  • po uroczystości, rozdanie świadectw klasy 1a w sali 220
  • po uroczystości, spotkanie nauczycieli w p. 221

   

 • Rekrutacja - składanie oryginałów dokumentów

  Przedstawiamy harmonogram prac Komisji Rekrutacyjnej.

   

  Składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń OKE o wynikach egzaminu:

   

  • piątek, 28 czerwca, w godz. 11.00 – 13.00, p. 221
  • poniedziałek, 1 lipca w godz. 9.00 – 13.00, p. 221
  • wtorek, 2 lipca w godz. 9.00 – 13.00, p. 221

   

 • Wyróżnienia w konkursie recytatorskim "W moim magicznym domu"

 • Poszukiwania Wiosny!

  Wiosna ach to ty!  21.03 wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Najpierw sprawdziliśmy na Rynku Naszego Miasta, gdzie odbywał się happening "Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci". Tam, pomimo wesołej atmosfery, wiosny nie było. Zaopatrzeni w cukierki i jabłka - otrzymane za makulaturę i zużyte baterie - postanowiliśmy poszukać wiosny w Parku Miejskim. Wiosny ani śladu! Nie pozostało nam nic innego jak, korzystając z uroków zimy, oddać się szalonej zabawie na placu zabaw. Bitwa na śnieżki była zacięta, ale na szczęście obyło się bez ofiar. Ci, którzy woleli trzymać się z dala od pola bitwy mieli okazję wrócić do czasów dzieciństwa i …. pohuśtać się. Posileni pysznymi jabłkami i krówkami, szukaliśmy dalej. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się wypatrzyć wiosnę z wieży katedralnej. Nic z tego! Pomimo wspaniałej panoramy miasta, wiosny nie widać. Zmarznięci i przemoczeni mieliśmy nadzieję, że wiosna podziwia zbiory w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Eksponaty interesujące, pani przewodnik cierpliwa, nasze nastroje wyśmienite, ale wiosny nie było! Szukamy dalej!

 • Życzenia Świąteczne

  Niech czas wielkanocny utrzyma w mocy nasze marzenia

  by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia

  i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości

  abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności

  i niech symbol boskiego odrodzenia

  był i dla nas celem do spełnienia.

   

  Wesołych świąt!

   

  życzy Dyrekcja i Pracownicy Gimnazjum MORAWA

 • Konkurs "Twierdza Przemyśl" - 4 miejsce Gerarda Józefowskiego

  Kolejny sukces Naszego Ucznia! Z wielką radością informujemy o dużym sukcesie Naszego ucznia Gerarda Józefowskiego w XII Konkursie Historycznym “Twierdza Przemyśl” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 i Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego.


  Gerard przygotowywał się pod opieką mgr Jacka Bazaka i w finale konkursu zajął 4 miejsce. Gratulujemy!

 • Monodram Waldemara Czyszaka z Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa

  W poniedziałek 18 marca 2013 w naszej szkole gościł Waldemar Czyszak, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. Przedstawił nam monodram na podstawie tekstów Witkacego pt. "Uśmiech Kretyna". Tekst pełen mądrych treści odwoływał się do tego jacy jesteśmy i jacy powinniśmy być na codzień.

   

  fragment monodramu: „Życie nasze jest bezforemne i rozproszkowane wskutek tego, że nikt nie spełnia drobnych obowiązków wobec siebie i innych, uważając się za postawionego na miejscu nieodpowiednim, oczywiście zbyt niskim, i pokrzywdzonego przez los".

   

  Informacje o aktorze: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1131649

 • Konkurs LITERACKI SMS

  Zapraszamy do zapoznania się z pracami naszych uczniów w konkursie: LITERACKI SMS pt. Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?


  Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty. Konkurs ma na celu zachęcanie młodzieży do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomaga odkrywać wrażliwość, zachęca do formułowania sądów, opinii, ocen oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. Rozwija umiejętności językowe, zmuszając do jasnego i precyzyjnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty. Uświadamia młodzieży możliwość wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych.

   

  Opiekunem konkursu jest mgr Monika Maciewicz nauczyciel języka polskiego Gimnazjum MORAWA.

 • Morawa wyróżniona - praca Karola Sykały w konkursie literackim "Wczoraj, jak... Jutro"

  Zadaniem uczestników tej rywalizacji było przygotowanie krótkiego opowiadania opisującego jeden dzień z życia młodych Polaków podczas drugiej wojny światowej - naszych dziadków i pradziadków, których los postawił w sytuacji podobnej, do tej w jakiej znaleźli się bohaterowie książek Johna Marsdena.

   

  W konkursie została wyróżniona i nagrodzona praca naszego ucznia Karola Sykały z klasy 1a. Serdecznie gratulujemy!

   

  link: http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=nowosci&mainSRV=interklasa&page=main&action=news&pn_oid=347026

 • REKRUTACJA 2013/ 2014 - Oferta edukacyjna

  W ofercie edukacyjnej  uczeń naszego gimnazjum otrzyma zwiekszoną liczbę godzin z matematyki, chemii, biologii i fizyki. Zajęcia pozalekcyjne dostosowane będą do bieżących potrzeb uczniów i będą uzupełniały proces dydaktyczny, tak aby absolwent naszej szkoły uzyskał wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego i z powodzeniem aplikował do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

   

  Misją szkoły jest: "DOBRO I BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA - wychowanie w zgodzie z sobą, z naturą i ze środowiskiem społecznym"

 • Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego

  "W związku ze 150 rocznicą wybuchu powstania styczniowego odbywają się uroczystości nawiązujące do tego ważnego w naszej historii wydarzenia. W Przemyślu główne obchody zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego. Przy wsparciu ze strony Prezydenta Miasta Przemyśla młodzież przygotowała i przedstawiła w trakcie odbywającej się w Urzędzie Miejskim sesji popularnonaukowej referaty przybliżające genezę i przebieg powstania, a także postaci Przemyślan biorących udział w nim udział w insurekcji styczniowej. 

   

  Młodzież z II LO, Gimnazjum "Morawa", Związku Strzeleckiego "Strzelec", uczniowie innych przemyskich szkół wraz z Dyrektorem II Liceum i nauczycielami złożyli na Cmentarzu Głównym kwiaty i zapalili znicze na grobie Aleksandra Dworskiego, uczestnika powstania i późniejszego burmistrza naszego Miasta, a także na znajdującej się nie opodal kwaterze powstańców. Znicze zapalono również pod tablicą pamiątkową znajdującą się przy pomniku Orląt Przemyskich".

   

  informacja z http://www.przemysl.pl/nasze_miasto/22849.html

 • Parada Aniołów

  Z wielką radością informujemy, że Nasze Anioły zajęły II miejsce w konkursie plastycznym “Anioły” organizowanym przez Katolicką Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawcza "Oratorium", Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "Katharsis", Wydział Kultury UM w Przemyślu oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i PCKiN "Zamek".

   

  Nasza nieoceniona Pani Małgorzata Pięta pomogła przygotować nam 18 wspaniałych aniołów i anielic, które wzięły udział w Wielkiej Paradzie Aniołów, która odbyła się 6 stycznia w naszym mieście. Zdobyliśmy wspaniałe nagrody ale przede wszytskim  świetnie się bawiliśmy!

   

  Zdjęcia naszych Aniołów dostepnę są w naszej galerii: https://plus.google.com/photos/114079233496167958719/albums/5839152698861267985?authkey=CJW5wZjcoMWhRA

 • Wigilia klasowa

  Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. Po raz pierwszy, 21.12.2012 cała nasza szkolna „rodzina” zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zaśpiewaliśmy kolędy, a z małą pomocą naszych nieocenionych mam przygotowaliśmy przepyszne ciasta i sałatki.

   

  Otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń nie tylko od naszych klasowych przyjaciół, ale też od naszych Nauczycieli i Dyrekcji. Wierzymy, że spełnią się wszystkie!

 • Konsultacje z wychowawcą

  Konsultacje z wychowawcą klasy 1a:

  • poniedziałek 13.00-14.30
  • wtorek 12.30-16.00
  • czwartek 11.00-13.30
  • piątek 11.00-13.00
 • deutschteam BLOG - niemiecki multimedialnie

  Na blogu do nauki języka niemieckiego w II LO pojawiła się nowa kategoria: „Gymnasium MORAWA”, będą w niej umieszczane artykuły i zadania dla gimnazjalistów. Link bloga to:  www.deutschteam.wordpress.com.

  Blog do nauki j. niemieckiego nazywa się „Morawa bloggt auf Deutsch”.

   

  Agnieszka Siuta - nauczyciel języka niemieckiego w II LO i Gimnazjum "MORAWA"

  www.deutschteam.wordpress.com

  http://deutschteam.wordpress.com/category/gymnasium-morawa/

 • Życzenia Świąteczne

  Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia
  oraz szczęśliwego Nowego Roku,
  aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło
  ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość

   

  składają


  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Gimnazjum MORAWA

 • MORAWA na podium w konkursie "Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn"

  8 grudnia odbył się II etap (centralny) I edycji Konkursu "Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn". Z naszej szkoły  w drodze etapu I (szkolnego) zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów. W etapie centralnym uczeń MORAWY, Artur Mazur zajął 3 miejsce, natomiast Jakub Sura i Wiktor Bartnicki odpowiednio 5 i 7. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i albumy o przyrodzie Podkarpacia. Opiekunem konkursu była Pani mgr Agnieszka Baran. Gratulujemy!

 • Turniej piłki nożnej

  18 grudnia 2012 męska część naszej klasy wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Przemyślu. Po zaciekłej grze, jaką stoczyliśmy z pozostałymi uczestnikami (gospodarze wystawili dwie bardzo mocne drużyny!) wróciliśmy “na tarczy” zdobywając zaszczytne III miejsce i wspaniały puchar. Pamiętając, że były to nasze pierwsze zawody, przygotowujemy się do dalszej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na rewanż.

 • "Życie za wolność" - wyróżniona praca konkursowa

  Zapraszamy do zapoznania się w wyróżnioną pracą oraz z fotorelacją z uroczystości wręczenia nagród.

 • Wyróżnienie w Konkursie "Polska Niepodległość - współczesny punkt widzenia"

   

  Z wielką radością pragniemy poinformować, że uczeń Gimnazjum MORAWA Karol Sykała otrzymał wyróżnienie specjalne za najbardziej oryginalną pracę w konkursie "Polska Niepodległość - współczesny punkt widzenia", który organizowany był przez Pana Posła Marka Rząsę. Opiekunem Karola była Pani prof. Monika Maciewicz – nauczycielka języka polskiego.

   

  Link do wywiadu ze zwycięzcami: http://www.radio.rzeszow.pl/powiat-przemyski/item/21753-niepodleg%C5%82o%C5%9B%C4%87-wed%C5%82ug-uczni%C3%B3w-z-przemy%C5%9Bla-pos%C5%82uchaj

   

  Składamy również gratulację zwycięzcom w konkursie, w tym uczniom II LO, czyli dużej MORAWY.

   

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Pamieć poległym...

  Wizyta w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, przypadające niedawno Święto Niepodległości oraz miesiąc listopad, w którym to wspominamy tych, którzy odeszli, skłoniły nas do odwiedzenia Cmentarza Zasańskiego. Chcieliśmy upamiętnić tych, którzy w różnych okresach historii oddali życie za Naszą Małą Ojczyznę. Bogata historia Przemyśla pochłonęła wiele ofiar – także ludzi młodych, Orlęta Przemyskie, a wielu z nich było studentami Gimnazjum Zasańskiego, którego chlubne tradycje będziemy starali się kontynuować.

   

  Odwiedziliśmy groby obrońców Twierdzy Przemyśl, zapaliliśmy znicze zarówno przy nagrobkach poległych żołnierzy armii austro-węgierskiej, jak i przy nagrobkach żołnierzy polskich poległych w okresie I wojny światowej. Nie zapomnieliśmy o bohaterach poległych w II wojny światowej i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę w latach 1945 – 1947, żołnierzach AK i ofiarach UPA. Zatrzymaliśmy się przy pomniku – krzyżu zbudowanym z metalowych elementów Twierdzy, na którym napis głosi Pro Patria Mortuis. To dla nas ważna lekcja historii i patriotyzmu. Żyjemy w Polsce niepodległej także dzięki ofierze tych bohaterów.

 • Lekcja historii w Muzeum Narodowym Ziemii Przemyskiej

   Aby lepiej poznać skarby bogatej historii Naszego Miasta, uczniowie “Morawy” wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Podziwialiśmy wystawy pt. Malarstwo batalistyczne ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Credo na dwa głosy. Sztuka religijna ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Księżycowy blask sreber. Srebra stołowe XIX-XX w. ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Muzeum - Kamienicy Orsettich w Jarosławiu i Muzeum Kresów w Lubaczowie.

   

  Nasze szczególne zainteresowanie wzbudziły wystawy prezentujące historię Naszego Miasta. Dzięki wystawie Warszawa-Przemyśl kierunek Lwów. Podróż po 20-leciu międzywojennym mogliśmy zobaczyć nie tylko jak ubierali i bawili się ludzie w okresie międzywojennym, ale także podziwialiśmy zdjęcia starego Przemyśla. Mieliśmy okazję zaobserwować jak zmieniło się Nasze Miasto i życie jego mieszkańców.
   

  Ostatnim etapem wyprawy była wystawa dotycząca Twierdzy Przemyśl. Ten szczególny dla naszej historii okres został przedstawiony w barwny sposób – oprócz ciekawych faktów historycznych, zobaczyliśmy, jak wyglądało życie żołnierzy w Twierdzy Przemyśl. To pierwsza z wycieczek po Naszym Mieście, która zainspirowała nas do dalszych poszukiwań i odkryć ciekawostek bogatej historii Przemyśla.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2012

  Z okazji przypadającego w dniu 14 października Dnia Edukacji Narodowej składam Szanownemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom Niepublicznego Gimnazjum MORAWA najserdeczniejsze podziękowania za Waszą trudną i odpowiedzialną pracę.

   

  Być nauczycielem to wielka sprawa. Zawód, który wybraliśmy jest trudny, ale bardzo satysfakcjonujący. Dzięki niemu możemy kształtować umysły i charaktery. Pracować z Uczniami by realizowali swoje marzenia i pasje. Sprawiamy, że są bliżej swojego wymarzonego zawodu: informatyka, inżyniera czy dziennikarza. To my im w tym pomagamy. Bez naszego zapału, świetnych lekcji, doskonałego przygotowania i zaangażowania w szkole i poza nią – jesteśmy dalej od tego celu i dalej od ucznia. Życzę wszystkim Nauczycielom abyśmy zawsze byli napędzani pozytywną energią skierowaną w stronę Ucznia i całej szkoły.

   

  Dla mnie, Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę i jej otoczenie. Dlatego swój słowa kieruję również w stronę Rodziców i Uczniów.

   

  Drodzy Rodzice, trud wychowania i wasze zaangażowanie są po prostu bezcenne. Procesu tego nie można na nic wymienić. Dziękuję Wam za to, że jesteście dla swoich dzieci, a naszych uczniów, przyjaciółmi i mentorami. Pomagacie im i wspieracie w trudnych chwilach. Cieszycie się i przeżywacie wspólnie sukcesy, których życzę Wam najbardziej!

   

  Drodzy Uczniowie! 14 października nazywany Dniem Nauczyciela, jest również Waszym świętem. Powtarzam to wszystkim moim uczniom co roku. Nauczyciela bez uczniów po prostu nie ma. Życzę wam – i sobie również – tego, by każdego nauczyciela, który wchodzi do klasy witać pozytywnymi myślami, ciepłym słowem, wiedząc, że następne 45 minut będzie matematyczną przygodą z wielkimi liczbami, podróżą przez geograficzne krainy lub spotkaniem z królem na lekcji historii. Życzę wam przede wszystkim tego byście mogli za trzy lata stwierdzić: Morawa do dobra szkoła!

   

   

   

  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

  Rafał Paśko

  Dyrektor Szkoły

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

  Historyczne – pierwsze – rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbyło się w dniu 3 września 2012 roku. Wspólnie z „dużą MORAWĄ” czyli renomowanym II Liceum Ogólnokształcącym zainaugurowaliśmy działalność naszego Gimnazjum.

   

  Uczniów i zaproszonych gości powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego II LO, po czym głos zabrali: przedstawiciel posła Piotra Tomańskiego, wiceprezydent Przemyśla pan Grzegorz Hayder, przedstawicielka Stowarzyszenia Absolwentów pani Edyta Bierowiec, pan dyrektor II LO Artur Pich oraz dyrektor Gimnazjum "Morawa" pan Rafał Paśko.

   

  Dyrektor naszej szkoły, podkreślił że gimnazjum tworzy się od podstaw i wszyscy będziemy mieć wpływ na jego życie. Dodał, że musimy podejmować odpowiedzialne i rozsądne decyzje aby MORAWA stałą się dobrą i perspektywiczną szkołą.

   

  Uczniowie gimnazjum, złożyli również kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać bohatera walk na Westerplatte - majora Mieczysława Słabego - absolwenta gimnazjum im. prof. Kazimierza Morawskiego.  Ostatnim punktem uroczystości było pasowanie uczniów klasy pierwszej Gimnazjum MORAWA, po czym uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcą klasy mgr Magdaleną Wojnarowicz.

 • I Rajd Kazika

  Młodzież naszej szkoły rozpoczęła rok szkolny, a właściwie zakończyła wakacje, integracyjnym Rajdem KAZIKA. Nasza trasa wiodła przez ścieżki Pogórza Przemyskiego (m.in. Fort w Prałkowcach, Dybawka), a swoje zwieńczenie miała w Gospodarstwie Agroturystycznym państwa Demkiewiczów na Dybawce. Uczniowie mieli okazję poznać się bliżej, pograć w siatkówkę i zapalić wspólnie ognisko. Był to również doskonały czas by poznać swoją wychowawczynię, panią Magdalenę Wojnarowicz, nauczycielkę języka angielskiego.

   

  Do zobaczenia za rok na II Rajdzie Kazika!

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

  Informujemy, że 3 września, w poniedziałek, o godzinie 10.30 rozpoczniemy rok szkolny 2012/2013. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbędą się wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym, przed budynkiem szkoły. Po uroczystościach uczniowie udadzą się z wychowawcą do sali 220 na spotkanie organizacyjne.

   

  O godzinie 9.00 zostanie odprawiona msza św. w Kościele Salezjanów.

 • Plan rajdu integracyjnego „Rajd Kazika”

  Plan rajdu integracyjnego „Rajd Kazika” Niepubliczbego Gimnazjum MORAWA:

   

  27.08.2012 poniedziałek:

  • 9.00 – spotkanie uczestników pod budynkiem szkoły, ul. Glazera 44
  • 9.00 – 12.00 – rajd pieszy na Dybawkę
  • 12.00 – 15.00 – ognisko i zabawy integracyjne – Gospodarstwo Agroturystyczne, Ul. Przemyska 39, Dybawka Górna
  • 15.00 – powrót do Przemyśla autobusem PKS

   

  W wypadku powrotu dziecka autobusem PKS, prosimy o zabranie legitymacji szkolnej i pieniędzy (ok. 5zł) na bilet powrotny. Przyjazd na ul. Jagiellońską ok. godz. 15.30. Prosimy o zabranie zgody na uczestnictwo w rajdzie. W razie niesprzyjającej pogody impreza integracyjna odbędzie się w budynku szkoły – planowane zakończenie ok. 12.00. Wzór zgody jest załączony jest poniżej.

 • Zgoda uczestnictwa w rajdzie

 • Deklaracja zakupu podreczników

   

  Szanowni Państwo, w załączonym pliku znajduje się deklaracja związana z zakupem podręczników. Deklaracja będzie również dostępna w formie papierowej w dniach 29.06 oraz 2-3.07 w sali 220. Więcej...

   

   

 • Lista nauczycieli w Gimnazjum "Morawa"

  Zapraszamy do zapoznania się z planowaną listą nauczycieli Gimnazjum "Morawa" w roku szkolnym 2012/2013.

 • Regulamin rekrutacji

  Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji do klasy I Gimnazjum "Morawa" na rok szkolny 2012/2013. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są również dostępne w zakładce "Rekrutacja" oraz w punkcie rekrutacyjnym: Sekretariat II LO, przy ul. Glazera 44 w Przemyślu, w godzinach od 8.00 do 15.00. Aktualne informacje będą również pojawiały się na naszej stronie internetowej. Wiecej...

 • Nowa strona Stowarzyszenia Absolwentów II LO

  Serdecznie zapraszamy na odsłonę nowej witryny internetowej Stowarzyszenia Absolwentów II LO w Przemyslu. Znadziecie na niej bieżące informacje dotyczące Stowarzyszenia oraz zapoznacie się Państwo z jego działalnością.

   

  Adres strony: www.stow2lo.pl