Konkurs Wiedzy o Chorwacji. Finał.

Uczniowie klasy 3b – zespół w składzie: Weronika Klecha, Magdalena Michalew, Bruno Dzik, Kacper Mach i Jakub Chuchra reprezentowali naszą szkołę w czwartek, 25 kwietnia, w finale Konkursu Wiedzy o Chorwacji. Opiekunem merytorycznym zespołu jest Małgorzata Wilgucka.

 Organizator zawodów to Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkursowi patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego. Konkurs odbywa się z okazji 25-lecia pobytu  papieża Polaka, św. Jana Pawła II, w Zagrzebiu.

W I etapie zespół stworzył prezentację multimedialną na tematChorwacji, ocenianą przez przedstawicieli Konsulatu Chorwacji w Krakowie, Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zespół został zakwalifikowany do testowej części Konkursu, składającej się ze 100 pytań na tematprzyrody, geografii, historii, zabytków, tradycji Chorwacji oraz polsko-chorwackich relacji, pobytu Polaków w Chorwacji i współczesnej sytuacji tego kraju. Znalazł się wśród 10. zespołów finałowych, wyłonionych spośród 97 drużyn, i brał udział w finale, który miał miejsce w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

 

Więcej informacji na stronie:http://chorwacja.krakow.pl