Dzień Języka Angielskiego, English Day

Dnia 31 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego, English Day. W gimnazjum MORAWA rozpoczął on się lekcją biologii w języku angielskim przeprowadzoną przez p. Annę Krawczyk. W trakcie Dnia Języka Angielskiego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursach z języka angielskiego, a mianowicie w konkursie gramatycznym Master of Grammar oraz w konkursie dotyczącym kultury i tradycji krajów anglojęzycznych Language and Culture Quiz zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. 

Ponadto uczniowie MORAWY przygotowali stoisko, przy którym uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego mogli posilić się wypiekiem domowym po uprzednim udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie zadane w naszym gimnazjalnym konkursie Quick Quiz, a dotyczącym różnych aspektów związanych z językiem angielskim. 

Dzień Języka Angielskiego nie mógłby się obejść bez specjałów iście angielskich. Na kiermaszu słodkości królowały wypieki typowo angielskie przygotowane przez uczniów. Czas degustacji umilały nam występy na żywo naszych kolegów i koleżanek zarówno z MORAWY jak i zaprzyjaźnionego liceum. Obejrzeliśmy m.in. występy naszych koleżanek Julii Bąk oraz Martyny Piejko z klasy 3A w ich brawurowych wykonaniach znanych utworów muzycznych w języku angielskim. 

Dzień Języka Angielskiego zakończyliśmy prezentacją w języku angielskim o Australii przygotowaną przez uczennice klasy 3A: Wiktorię Gaworecką, Kornelię Gilarską oraz Karolinę Kołodziej.