• Patron II LO
    Patron II LO
  • prof. Kazimierz Morawski
    prof. Kazimierz Morawski

O szkole

Gimnazjum „Morawa” mieści się w nowoczesnym budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Glazera 44 w Przemyślu. Organem prowadzącym gimnazjum jest Stowarzyszenie Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu (link do strony www.stow2lo.pl)


Do dyspozycji naszych uczniów są:

  • nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne - m.in. specjalistyczne pracownie: chemiczna doświadczalna i chemiczna z tablicą multimedialną, trzy pracownie fizyczne i informatyczne, pracownie językowe z dostępem do internetu, bogato wyposażone pracownie biologiczne
  • trzy sale gimnastyczne w tym jedna ze sztuczną ścianką wspinaczkową,  kompleks boisk sportowych do uprawiania lekkiej atletyki, skoku wzwyż i w dal i sportów zespołowych, w budynku znajduje się również siłownia,
  • biblioteka z bogatym księgozbiorem oraz centrum multimedialnym,
  • uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z opieki pedagoga i psychologa szkolnego oraz higienistki.

Ponadto na terenie szkoły znajduje się sklepik oraz automaty z napojami chłodzącymi oraz ciepłymi.

 

Dzięki sieci Wi-fi każdy uczeń może bezprzewodowo łączyć się z siecią internet za pomocą laptopa, tabletu lub smatfona.

 

Nasz obiekt jest również objęty monitoringiem zewnętrzym i wewnętrznym, a całodobowy punkt informacyjny sprawia, że każdy uczeń w naszej szkole jest bezpieczny.

 

Uczniowie dojeżdzający będą mogli skorzystać z usług naszego internatu, gdzie istnieje możliwość skorzystania z oferty posiłków oraz pokoi dla gości.