Archiwum 2015/2016

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

    Pięknymi muzycznymi akcentami (i nie tylko) uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Na wspólnym zakończeniu razem z II LO, odśpiewaliśmy hymn i wręczyliśmy nagrody uczniom o najwyższych średnich w klasach (Małgorzata Sielska - 1a, Julia Wtkowska - 2a, Natalia Korba i Karol Olejnik - 3a, Dawid Perłak - 3b), nagrodę za najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego dla Karola Olejnika z klasy 3a oraz dla finalistów i laureatów olimpiad i konkursów. 

     

    Następnie rozpoczęła się cześć wręczenia świadectw z wyróżnieniem wraz z częścią artystyczną przygotowaną przez uczennice klasy 1a (Agnieszka Bąk, Emilia Popławska oraz Małgorzata Sielska).

     

    Na uroczystości gościliśmy Prezes Stowarzyszenia Absolwentów II LO Panią Edytę Bierowiec oraz Wiceprezes Panią Annę Uziembło. Było pięknie, z wrażeniami i bardzo gorąco :)

    Życzymy udanych wakacji!!!

    Do zobaczenia we wrześniu!!!

  • Lista podręczników dla klasy 3a

  • MORAWA z brązowym medalem Finałów Ogólnopolskiej Gimnazjady 2016!

    "Morawa" Przemyśl brązowym medalistą Mistrzostw Polski Gimnazjów!!! W stawce kilku tysięcy szkół, do puli finałowej dotarły absolutnie topowe szkoły sportowe będące częścią profesjonalnych klubów sportowych, Trefla Sopot, MKS Dąbrowy Górniczej czy Polonii Warszawa. Nasza "Morawa" nigdy nie będzie typową szkołą sportową, mimo to potrafimy znaleźć taki model szkolenia by nie odgrywać roli Kopciuszka w tym towarzystwie :-) To ludzie tworzą szkoły, to ludzie tworzą kluby, tego się trzymamy :-) 

     

    Osobiście dziękuję za okazaną mi pomoc, za nami wyjątkowo trudny rok pracy, bez wsparcia wielu życzliwych osób, to wszystko co osiągnęliśmy nie było by możliwe.

    trener mgr Daniel Puchalski 

    https://www.facebook.com/277450095623385/photos/a.335428643158863.65668.277450095623385/1042786165756437/?type=3&theater

  • Zakończenie roku szkolnego czyli ostatni dzwonek

    8.00 - Msza Święta w Kościele Ojców Salezjanów

    9.15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum MORAWA razem z II Liceum Ogólnokształcącym 

    po zakończeniu roku, spotkanie z Dyrektorem i Gronem Pedagogicznym oraz rozdanie świadectw i nagród. 

  • Rekrutacja - świadectwa i wynik sprawdzianu (dostarczanie dokumentów)

    Informujemy, że w dniach 24 czerwca (piątek) oraz 27 i 28 czerwca (poniedziałek, wtorek), w sekretariacie szkoły przyjmować będziemy oryginały dokumentów - świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i wynik sprawdzaniu OKE.  W dniach tych, sekretariat szkoły czynny będzie w godzinach
    9.00-15.00. 

    Zapraszamy!

  • Uczennice „Morawy” zdobyły wyróżnienie w Konfrontacjach Małych Form Teatralnych „Antrakt”

    9 czerwca w CK w Przemyślu odbyły się Konfrontacje Małych Form Teatralnych, na które zjechały zespoły z całego Podkarpacia. Były to nie tylko grupy z szkolnych kółek teatralnych ale też z różnych ośrodków kultury. Pierwsze miejsce zdobyła Grupa Plaster z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Uczennice klasy 1a:  Zuzanna Bacza, Agnieszka Bąk, Julia Jankisz, Emilia Popławska, Małgorzata Sielska i Jagoda Sitnik otrzymały wyróżnienie i nagrodę w wysokości 200 zł za krótki spektakl pt. „Ptasie radio”. Gratulujemy!

  • Wycieczka klasy 1a do Wrocławia i w okolice Dolnego Śląska

     

    Czterodniową wycieczkę na Dolny Śląsk można uznać za udaną! Zwiedziliśmy zabytki Wrocławia, podziwiali niedawno powstałe Afrykarium i Oceanarium we wrocławskim ZOO. Nie mogło się też obejść bez kontemplacji wizytówki miasta, czyli Panoramy Racławickiej czy też słynnej fontanny multimedialnej przy Hali Stulecia. Kolejne punkty programu to Zamek Książ w Wałbrzychu oraz labirynt skalny „Błędne Skały” w Górach Stołowych. W ostatni dzień pilnie poszukiwaliśmy złota w kopalni w Złotym Stoku. Wycieczka była bardzo intensywna ale i pełna wrażeń.

  • Oświadczenie woli

    Dokument dla osób przyjętych do szkoły. Zapraszamy do złożenia w sekretariacie szkoły.

  • Rekrutacja 2016/2017 - podanie i regulamin

    Szanowni Uczniowie, Drodzy Rodzice.

    Informujemy, że od dnia 19 stycznia 2016 r. w Sekretariacie naszej szkoły można składać podanie w ramach rekrutacji na rok szkolny 2016/2017. Rekrutacja potrwa do 11 kwietnia 2016r.

     

    Wymagane dokumenty podczas rekrutacji to: podaniewykaz ocen za pierwsze półrocze klasy szóstej potwierdzony przez szkołę podstawową, świadectwo ukończenia klasy piątej SP, jedno zdjęciewpisowe w wysokości 50zł oraz w późniejszym okresie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie OKE (czerwiec 2016r.)

     

    Informujemy, że LAUREACI konkursów kuratoryjnych przyjmowani są poza kolejnością.

     

    Podstawowe zasady rekrutacji: oceny z półrocza klasy szóstej oraz klasy piątej -  do 80pkt, udokumentowane osiągnięcia ze szkoły podstawowej (klasy 4-6) - do 15pkt. oraz ocena z zachowania klasy szóstej - do 5pkt. Maksymalnie uczeń w postępowaniu rekrutacyjnym może otrzymać 100pkt. Szczegółowe zasady rekrutacji określa regulamin rekrutacji na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie z zachowaniem niższym niż dobre nie będą przyjęci do naszego gimnazjum.

     

    Czesne w szkole wynosi 180zł (płatne od września do czerwca). W przypadku rodzeństw, opłata wynosi 100zł od ucznia. 

  • Wesołych Świąt!

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
    Gimnazjum MORAWA życzy dużo zdrowia, pogody ducha,
    dni pełnych wiary, nadziei i miłości.

    WESOŁYCH ŚWIĄT!

  • Kajetan Puchalski z MORAWY otrzymał wyróżnienie w dzień święta liczby Pi

    W dzień święta liczby Pi w laboratoriach komputerowych WSIiZ w Rzeszowie odbył się Podkarpacki Konkurs Informatyczny z elementami matematyki organizowany przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Konkursowi patronował Podkarpacki Kurator Oświaty.


    Ekipy z MORAWY nie mogło tam zabraknąc! Reprezentowali nas: Dominik Jakubowski, Kacper Kochanowicz, Michał Olszański, Kajetan Puchalski i Jakub Radochoński. W ramach konkursu 75-ciu gimnazjalistów zmagało się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli informatyki i matematyki ALO w Rzeszowie. Po części konkursowej odbyły się ciekawe zajęcia warsztatowe. Tematem warsztatów było "Pisanie gier w środowisku Scratch". Ostatnim punktem programu, na który z niecierpliwością czekaliśmy, było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Miło nam poinformowac, że Kajetan Puchalski otrzymał wyróżnienie!!! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów Kajetanowi i całej naszej informatycznej ekipie z MORAWY!

     

    Ogromne podziękowania należą się również pani mgr Aleksandrze Dombrowskiej, która przygotowywała naszych programistów!

  • Dzień Otwarty 2016


    Zapraszamy na Dzień Otwarty 2016!

    Spotykamy się o godzinie 10.00, 19 marca w sobotę. 

    I piętro, hol II LO, ul. Glazera 44

  • Wyniki konkursu na recenzję książki "Piszę o książce"

    Protokół

    I Konkursu „Piszę o książce”

     

     

    Jury w składzie:

    mgr Anna Sawicka – nauczyciel bibliotekarz,

    mgr Ewa Wójcik – nauczyciel języka łacińskiego, bibliotekarz,

    mgr Robert Świdnicki – nauczyciel języka polskiego,

    mgr Rafał Paśko – nauczyciel informatyki, dyrektor Gimnazjum MORAWA,

     

    po zapoznaniu się z recenzjami dostarczonymi na konkurs postanowi wyłonić laureatów:

     

    Kategoria - Szkoły Podstawowe 1-3

    Laureat

    Izabela Wujec – Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. J. Twardowskiego

    oceniający:
    mgr Robert Świdnicki – nauczyciel języka polskiego

     

    Kategoria - Szkoły Podstawowe 4-6

    Laureat

    Oliwia Polańska – Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu

    oceniający:
    mgr Robert Świdnicki – nauczyciel języka polskiego

     

    Kategoria - Gimnazjum

    Laureat

    Magda Łyszczarz – Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego w Orłach

    oceniające:

    mgr Anna Sawicka – nauczyciel bibliotekarz

    mgr Ewa Wójcik – nauczyciel języka łacińskiego, bibliotekarz

     

    Kategoria - Szkoły Ponadgimnazjlane

    Laureat

    Kaja Figlarska – II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu

    oceniające:

    mgr Anna Sawicka – nauczyciel bibliotekarz

    mgr Ewa Wójcik – nauczyciel języka łacińskiego, bibliotekarz

     

    Kategoria Dorośli

    Laureat

    Martyna Wojciechowska z Przemyśla

    oceniający:

    mgr Rafał Paśko – nauczyciel informatyki, dyrektor Gimnazjum MORAWA

     

    Laureatów zapraszamy po odbiór nagrów w dniu 19 marca (sobota) o godz 10.00

     

    mgr Anna Sawicka – nauczyciel bibliotekarz

    mgr Ewa Wójcik – nauczyciel języka łacińskiego, bibliotekarz

    mgr Robert Świdnicki – nauczyciel języka polskiego

    mgr Rafał Paśko – nauczyciel informatyki, dyrektor Gimnazjum MORAWA

     

  • MORAWA - sakralnie, podziemnie, turystycznie

      „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – słowa te z całą pewnością nie odnoszą się do uczniów Niepublicznego Gimnazjum „MORAWA” w Przemyślu!W pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/16 uczniowie klasy 2 „a”, kontynuując (rozpoczęte w roku ubiegłym)  zwiedzanie najważniejszych zabytkowych obiektów naszego miasta, wzięli udział w dwóch wycieczkach. Celem pierwszej z wypraw było zwiedzanie ważnych obiektów sakralnych znajdujących się na terenie naszego miasta: bazyliki archikatedralnej obrządku rzymskokatolickiego oraz kościoła archikatedralnego obrządku greckokatolickiego.


    Uczniowie zwiedzili świątynie, w  każdej z nich wysłuchali wykładów, konfrontując własne wiadomości z widokiem architektury gotyku i baroku „na żywo”. Następie zeszli do odrestaurowanych niedawno podziemi archikatedry rzymskokatolickiej, aby podziwiać miejsce niezwykłe - nekropolię przemyskich biskupów, duchownych i osób świeckich, a także odsłonięty fragment rotundy romańskiej. Wyprawa zakończyła się na zamku Kazimierzowskim, gdzie drugoklasiści obejrzeli wystawę inspirowaną powieścią Bolesława Prusa „Lalka”, zatytułowaną „W starym sklepie”. Aby zakończyć wycieczkę „akcentem podziemnym”, uczniowie zeszli do zamkowych piwnic.

    Druga wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania podziemi miejskich. W jednej z odrestaurowanych sal drugoklasiści obejrzeli film pt. „Wolne Miasto Królewskie Przemyśl”, następnie udali się do pozostałych piwnic, znajdujących się pod kamienicą przy ulicy Rynek 1. Nieruchomość ta przez wieki należała do przemyskich mieszczan i szlachty. W wieku XIX przekształcona została w koszary, obecnie - od lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia – stanowi siedzibę władz miejskich. Po spacerze przez stumetrowy odcinek XVII - wiecznego kolektora biegnącego pod ulicą Mostową, uczniowie opuścili podziemia i udali się do kościoła Franciszkanów.


    Tam wysłuchano wykładu przewodnika PTTK i …zaplanowano kolejną wyprawę!

  • Piętnastka w MORAWIE

    We wtorek, 16 lutego, w Niepublicznym Gimnazjum „MORAWA” w Przemyślu odbyły się warsztaty stanowiące kontynuację rozpoczętego w roku 2015 projektu pt. ”WBREW KLIKANIU”. Głównym celem przedsięwzięcia - obok zainteresowania historią pisma, materiałów oraz narzędzi pisarskich  -  jest „oderwanie” dzieci i młodzieży od komputerowych klawiatur, wyświetlaczy, ekranów dotykowych i  zachęcenie do sięgnięcia po pióra wieczne, a tym samym – powrotu do starannego, estetycznego pisania. W warsztatach prowadzonych pod kierunkiem polonistki, p. Alicji Pietraszkiewicz, udział wzięły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu. Pomocą i opieką służyli gościom uczniowie klasy 2 a  „MORAWY” – Justyna Kowalik , Wiktoria Kowalik, Julia Witkowska i Jan Kilon.


    Pierwszą, teoretyczną, część zajęć stanowiły: wykład , prezentacja fotografii oraz kolekcji złożonej z materiałów piśmienniczych i odręcznych notatek – tych pochodzących sprzed wieku, jak i młodszych, używanych w czasach PRL. Cześć praktyczna polegała na zapoznaniu się z zasadami działania pióra wiecznego, pierwszych próbach pisarskich oraz ćwiczeniach inspirowanych utworem Jana Brzechwy ( lekcja kleksogarfii). Do ćwiczeń włączył się aktywnie opiekun grupy z „Piętnastki”, pan Krzysztof Książek, który „uhonorowany” został możliwością posługiwania się naszym ulubionym - wyjątkowo pięknym - atramentem w kolorze brązowym!


    Na zakończenie uczestnicy warsztatów własnoręcznie wypełnili przygotowane dla nich dyplomy, a pióra, którymi posługiwali się podczas ćwiczeń – otrzymali na pamiątkę warsztatów. Żywimy nadzieję, że nie będą się już z nimi rozstawać!

     

  • Test your English with MORAWA - konkurs z języka angielskiego

     

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!  Niepubliczne Gimnazjum Morawa zachęca Uczniów Państwa Szkoły do udziału w Test your English with MORAWA - konkursie z języka angielskiego przeznaczonym dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych. Nasz konkurs pozwoli Uczniom sprawdzić wiedzę i umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami w różnorodnych dziedzinach i ciekawych konkurencjach z zakresu języka angielskiego.

    Zapraszamy!

  • I Konkurs na recenzję książki "Piszę o książce!"

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na recenzje książki. Szczegóły w regulaminie (plik u dołu strony).

    Konkurs „Piszę o książce!”

    Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych, z podziałem na kategorie:
    a. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej i młodsi
    b. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
    c. uczniowie klas gimnazjum
    d. uczniowie klas ponadgimnazjalnych
    e. dorośli
     
    Celem konkursu jest:
    a. aktywizacja młodzieży i seniorów
    b. łączenie pokoleń i integracja środowiska lokalnego wokół czytelnictwa
    c. edukacja i kształcenie wyobraźni
    d. promowanie talentów literackich i literatury
    e. rozwijanie czytelnictwa
  • Spotkanie z kultura japońską w MORAWIE

    W dniu dzisiejszym tj. 29 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie z Kulturą Japońską. Na zaproszenie MORAWY, naszą szkołę odwiedziły Panie Atsuko Ogawa i Iga Dżochowska z Centrum Kultury Japońskiej. Była kaligrafia, Chopin klasycznie, kolęda po japońsku, duuuuuży łyk japońskiej kultury i cała masa pytań. Oprócz gimnazjalistów zaproszeni byli również uczniowie dużej Morawy czyli II LO. fot. Jagoda Sitnik (1a Gim. Morawa)

  • Wyjatkowy - sportowy - tydzień w MORAWIE

    To był wyjątkowy - sportowy - tydzień w MORAWIE !!!

    • III miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w Gimnazjadzie
    • II miejsce chłopców w piłce ręcznej w Gimnazjadzie
    • I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Gimnazjady w koszykówce !!!

    DZIĘKUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM mgr Małgorzata Zubik-Borysławska, mgr Mieczysław Jałocha i mgr Daniel Puchalski

  • Czas eksperymentów w MORAWIE / kółko biologiczne

    Na kółku biologicznym sprawdzaliśmy jak zachodzi reakcja fermentacji, przeprowadzanej przez drożdże. Na potrzeby doświadczenia sami zmontowaliśmy zestaw badawczy. Potrzeba matką wynalazków! 

    mgr Agnieszka Baran

  • Doświadczalnie w MORAWIE

    Na lekcji biologii uczniowie klasy 1A sprawdzali jaki gaz wydziela się podczas fermentacji. Byli tak zaciekawieni doświadczeniem, że ociągali się z wyjściem z pracowni przyrodniczej. A wszystko to pod czujnym okiem mgr Agnieszki Baran - nauczycielki biologii. 

  • Scena finałowa z bajki

    MORAWA i "Prezenty, prezenty..."

    Nasi uczniowie pod okiem mgr Iwony Paczkowskiej przygotowali część rekwizytów do sztuki "Prezenty, prezenty...", która w dniu wczorajszym miała premierę na Zamku Kazimierzowskim. Przestawienie przygotował przemyski Teatr S.A.N. Miło było oglądać efekty naszej pracy na scenie teatruhttps://www.facebook.com/teatrsan

  • Wesołych Świąt!

    Życzenia Świąteczne

    Z okazji Świąt Bożegonarodzenia składamy najlepsze życzenia świąteczne – dużo radości, pomyślności, a także przede wszystkim zdrowia oraz spełnienia najskrytszych marzeń dla Was oraz dla Waszych najbliższych.

     

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum "MORAWA"

  • Małgorzata Sielska, uczennica klasy 1a, podwójną laureatką powiatowego konkursu „Słowo i czyn – młodzież o stanie wojennym”

    Konkurs, upamiętniający wydarzenia z 1981 roku, zainteresował uczniów klasy 1a, którzy chętnie wzięli udział w zawodach zarówno w kategorii plastycznej (Małgorzata Sielska, Iwona Mazurek, Grzegorz Gibalewicz, Jakub Philipp) jak i literackiej (Małgorzata Sielska, Agnieszka Bąk, Michał Halat, Paweł Korobczak). Praca miała być  zainspirowana wydarzeniami, postaciami lub utworami związanymi ze stanem wojennym. Najlepszą w obu kategoriach okazała się Małgorzata Sielska, która zdobyła 1 miejsce za pracę plastyczną oraz trzecie za literacką.


    Na zdjęciu możemy podziwiać piękny symboliczny plakat, pokazujący przestrzeloną i krwawiącą Polskę, której krew spływa po murze. Natomiast w załączniku znajduje się nagrodzone opowiadanie Małgosi „Zakazany bal studniówkowy”, zainspirowane wspomnieniami jej babci.

  • Warto wspierać marzenia!

    W dbniu 4.12.2015 r. odwiedzili nas bardzo mili goście! W czerwcu przekazaliśmy trochę zebranych pieniędzy na pomoc dla kl. 5 ze szkoły w Kaszycach. Dzieciaki chciały jechać na wycieczkę i udało im się! Wczoraj przyjechali do nas podziękować. My również dziękujemy im za prezenty, życzenia i zapraszamy do Morawy!

  • Mikołajki, mikołajki!

    Naszych Gimnazjalistów w dniu 7.12 odwiedził Mikołaj ze swoim pomocnikiem Elfem. W niebieskich workach przynieśli pięknie zapakowane prezenty aby obdarować szkolną społeczność. Nie zawsze przekazanie prezentu było łatwe... ale na pewno było zabawnie i z humorem. Dziękujemy Mikołajowi i Elfowi, którzy zupełnym przypadkiem podobni byli do uczniów klasy medialnej z II LO... hmmm :)

  • Tydzień Zdrowego Odżywiania w Morawie!

    W listopadzie w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowego Odżywiania w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanego przez firmę Winiary. Uczniowie naszej szkoły uczyli się o składnikach odżywczych w pożywieniu, jak komponować zdrowe posiłki oraz jak dobierać do swojej diety odpowiednie produkty. Na lekcjach techniki i biologii uczniowie oglądali filmy, tworzyli swoje plakaty oraz uczyli się praktycznie , jak właściwie i zdrowo się odżywiać. Efektem ich pracy był dzień, w którym własnoręcznie przyrządzili zdrowe posiłki. Zaproszeni uczniowie i nauczyciele mogli skosztować pysznych i zdrowych dań. Talerze były wyczyszczone do ostatniego okruszka!


    Następnym ważnym dniem był Dzień Doświadczeń, gdzie uczniowie sprawdzali w jakich produktach spożywczych jest najwięcej witaminy C i glukozy. Opiekunami całej akcji były panie mgr Agnieszka Baran i mgr Iwona Paczkowska. Dziękujemy!

    Więcej informacji oraz przepisów znajdziecie pod linkami:
    https://www.zyjsmacznieizdrowo.pl oraz na https://www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo/?fref=ts

  • Trzecioklasiści na wycieczce w stolicy podkarpacia

    Klasa 3a i 3b, pod czujnym okiem opiekunek: p. Agnieszki Baran, P. Iwony Paczkowskiej, P. Wioletty Hawaj oraz P. Magdaleny Wojnarowicz sprawdzały, czym róznią się podziemia przemyskie od rzeszowskich i podziwiały piekno stolicy podkarpacia.

  • Stres?

    Egzaminy próbne z NOWĄ ERĄ i OPERONEM

    Trzymamy kciuki za trzecioklasistów, którzy w dniach 2-4 i 9-11 grudnia piszą egzaminy próbne z NOWĄ ERĄ i OPERONEM.

    Połamania pióra dla 3a i 3b!

  • Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum MORAWA laureatami Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego w Jarosławiu

    Agnieszka Bąk (klasa 1a) oraz Jakub Dobosiewicz (klasa 3b) zdobyli  ex aequo 3 miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii gimnazjów. Udział w konkursie wzięła również Małgorzata Sielska (1a). Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dwóch wierszy: jednego autorstwa Jerzego Hordyńskiego i drugiego współczesnego poety Mateusza Pieniążka. Konkurs odbył się 16 października, natomiast ogłoszenie wyników miało miejsce 23 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Monika Maciewicz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

  • Listopad miesiącem pamięci...

    Listopad to miesiąc pamięci o tych, którzy odeszli. Klasa 2a wybrała się na cmentarz na Zasaniu, gdzie odwiedziła groby żołnierzy z okresu I i II Wojny światowej, żołnierzy AK oraz żołnierzy walczących z UPA i groby Ryszarda Siwca, dyrektora Augusta Partyńskiego oraz profesora Adama Pawlaka.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Uczniom, Rodzicom, Opiekunom i Nauczycielom wszystkiego edukacyjnego! Spełnienia marzeń i sukcesów w edukacji! Grafika uczniów Gimnazjum MORAWA pod kierunkiem mgr Małgorzaty Pięty przedstawiająca nasze grono :) DZIĘKUJEMY!

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015

    Miło nam poinformować o ogłoszeniu Szkolnej Komisji Wyborczej: Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Rafał Serwański (3b), Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Michał Saturczak (2a), Członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Oliwia Taworska (3a) i Julia Jankisz (1a).

    Życzymy udanej kadencji!

  • Projekt "Nienawiść. Jestem przeciw."

    Od września 2015 r. uczestniczymy w akcji / projekcie „Nienawiść. Jestem Przeciw”. Szczegóły u opiekuna Samorządu Uczniowskiego mgr Magdaleny Waojnarowicz oraz na http://www.ceo.org.pl/pl/mowanienawisci/news/lista-uczestnikow-100-szkol-przeciw-mowie-nienawisci

  • III Przemyska Dycha za nami

    To był nasz kolejny udział w kibicowaniu uczestnikom Przemyskiej Dychy :) razem z Przemyski Bieg Uliczny Przemyska Dycha Wśród startujących zawodników biegli również reprezentatnci MORAWY, mistrz polski w ultramaratonie na dystansie 100km, mgr Mieczysław Jałocha i dyrektor szkoły Rafał Paśko. Dobiegli :) DZIĘKUJEMY!

  • Akcja "Rozkręcamy rehabilitację"

    Rozkręciliśmy rehabilitację! Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jakub Janas (3a), Jakub Complak (3b) oraz Michał Saturczak (2a), czyli uczniowie, którzy w zeszłym roku szkolnym nazbierali najwięcej nakrętek, wzięli udział dziś w uroczystym podsumowaniu akcji Fundacji Jerzyk "Rozkręcamy rehabilitację". Dziękujemy chłopakom za zaangażowanie oraz prosimy wszystkich naszych gimnazjalistów o tony nakrętek, startujemy w V edycji tejże akcji. Liczymy na Was!

  • Kolorowo i smacznie na zajęciach technicznych

    Na lekcjach techniki uczniowie klasy I a przygotowywali pyszne koktajle owocowe! Efekty ich pracy widzimy na zdjęciach, a wszystko to pod okiem pani mgr Iwony Paczkowskiej. Czekamy na nastepne smakołyki :)

  • Gimnazjaliści MORAWY pomagają Orzeszkom

    Pomagamy Orzeszkom! Samorząd Uczniowski pod opieką mgr Magdaleny Wojnarowicz przeprowadził zbiórkę karmy dla Schroniska w Orzechowcach. Dziś zawieźliśmy przekazaną przez naszych Gimnazjalistów pomoc żywieniową. Następna akcja już niebawem! Dziękujemy klasom 1a, 2a, 3b i tym którzy zebrali najwięcej, czyli klasie 3a!

    Samorząd Uczniowski 22.09.2015 r.

  • Kibicujemy biegaczom!

    Wielkimi krokami zbliża się Przemyski Bieg Uliczny Przemyska Dycha. Jak co roku będziemy kibicować wszystkim uczestnikom a szczególnie naszym nauczycielom! Wszystkich chętnych do kibicowania zapraszamy w czwartek 17.09 na długiej przerwie do 219!

  • Zbiórka karmy dla schroniska w Orzechowcach

    Uwaga Uwaga! Karmę dla zwierząt można zostawiać w pudełku obok sali 219 (patrz zdjęcie) na dołączonej liscie należy wpisać imię i nazwisko, klasę oraz wagę zostawionej karmy. Fakt ten trzeba również zgłosić do p. Wojnarowicz! Pomagamy Orzeszkom :)

  • Rok szkolny rozpoczęty

    1 września 2015 roku o godzinie 9.30 społeczność Niepublicznego Gimnazjum MORAWA oraz II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego rozpoczęła nowy rok szkolny. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie obu szkół, także uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę w nowych szkołach. Wśród gości powitaliśmy posła na Sejm RP Marka Rząsę, pełnomocnika profesora Zbigniewa Brzezińskiego, Józefa Frankiewicza, inspektora Wydziału Edukacji UM w Przemyślu Roberta Sosnowskiego oraz prezesa Stowarzyszenia Absolwentów II LO Edytę Bierowiec. Dyrektor Gimnazjum, Rafał Paśko, życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów edukacyjnych oraz dokonał pasowania uczniów klasy 1a.

  • Pożegnanie...

    Bardzo przeżyliśmy odejście Krysi Kinasz i wszystkim nam jej brakuje. Nie tylko nauczycielom, ale i uczniom Niepublicznego Gimnazjum Morawa oraz II LO. Chciałabym się z Wami podzielić wierszem, który trafił do mnie niedawno i świadczy o tym, że praca i osobowość naszej koleżanki wywarła wpływ na wielu młodych ludzi i śmiało mogłaby powtórzyć za Horacym „Non omnis moriar”. Monika Maciewicz

     

    Gerard Józefowski, kl. 1f II LO, absolwent Gimnazjum MORAWA

     

    Pamięci Pani Profesor Krystyny Kinasz

     

     ***

    Z jakiego powodu istnieje śmierć?

    Wyszukałem:

    "Śmierć istnieje z tego powodu, aby docenić życie"

    Zgadzam się.

    Czy kochalibyśmy kwiat, gdyby pachniał cały rok?

     

     

     Dlaczego istnieje tragiczna śmierć?

     Abyśmy doceniali życie?

     Dlaczego odbierane są nam osoby,

     z którymi planowaliśmy zdobyć koronę gór świata,

     ale nie zdążyliśmy.

     

     Gdy się dowiedziałem - pomyślałem

     "Dobrze, że Pani Profesor już nie cierpi"

     a potem:

     "Szkoda, że więcej nie osiągnąłem,

     mogłem przysporzyć Pani Profesor więcej dumy".

     

     

    Dotarło do mnie, że już

     nie usłyszę stukotu obcasów,

     krzyku "Ej no"!

     Czy robisz coś w kierunku olimpiady?!"

     

     

    Świadomość przeszywa mocniej niż

     strzał z pistoletu.

     Świadomość jest zabójstwem dokonanym

     na kolorach wspomnień.

     

     

    Zapomniałem o naukach filozofii Wschodu,

     że śmierć jest otworzeniem klatki dla ptaka,

     jest wyzwoleniem.

     W smutku próbowałem odnaleźć

     cel tego wydarzenia

     

     

    Dziś chyba wiem, dlaczego

     istnieje tragiczna śmierć.

     Każdy z nas musi wiedzieć, że

     nie znamy dnia ani godziny.

     

     

    Wiedzę tę wykorzystam,

     czyniąc z każdego dnia święto,

     tańcząc w ekstazie

     przez cały dzień.

     

     

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2015 roku

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2015 roku

    8.00 - msza św. w Kościele Salezjanów
    9.30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 Gimnazjum MORAWA wspólnie z II LO, po uroczystości spotkania z wychowawcami w klasach